Nádraží, či zastávka?

Vlaková zastávka v centru a nádraží. Dvě místa, dva tábory cestujících rychlíky. Zatímco jedni na zastávku v Lyžbicích nedají dopustit, podle jiných by dálkové spoje měly zastavovat na nádraží, které poskytuje dostatečné zázemí.

Třinečtí hokejisté absolvovali část cesty do Liberce ve vlaku. Ilustrační foto

Během všedních dnů mohou cestující ve směru na Ostravu nastoupit v Třinci centru do sedmi rychlíků Českých drah, šest rychlých spojů odtud vypravuje společnost RegioJet a dvakrát vyjíždí Leo Express. Přitom z výše uvedených jen jeden spoj, a to Českých drah, zastaví i v následující stanici Třinec. Právě proto se do rukou zastupitelů dostala písemnost, v níž občan žádá o to, aby se Centrum stalo zastávkou jen osobních vlaků a národní dopravce využíval k zastavování rychlíků nádraží.

„O tom, kde budou rychlíky Českých drah stát, rozhoduje ministerstvo dopravy,“ uvedla problematiku primátorka Věra Palkovská a dodala: „Po řadách jednání jsme se však dohodli s Českými drahami alespoň na tom, že dva noční spoje budou stát na nádraží,“ doplnila s tím, že snahou města vždy bylo a je, aby rychlíky zastavovaly stejně jako regionální spoje jak v Centru, tak na nádraží. „Město s rozhodnutím ministerstva, ač po každoročně se opakujících vyjednávacích snahách, nemůže nic dělat,“ dodala.

Třineckým nádražím většina rychlíků jen projíždí. Foto: archiv

Pro národního dopravce je podstatná především dostupnost. „Velmi výrazná část osídlení v samotném Třinci je v docházkové vzdálenosti 15 minut od zastávky Třinec centrum, což je nesporným a zásadním přínosem zastavování v centru,“ zdůvodnil v dopise výhodnost zastávky v Lyžbicích Ondřej Michalčík, ředitel odboru veřejné dopravy ministerstva dopravy, pro které by bylo obsluhování obou třineckých vlakových bodů přepravně nepřiměřené a neopodstatněné.

Téma zastavování rychlíků se v hutnickém městě zrodilo před pěti lety, krátce po zprovoznění zastávky v Lyžbicích. Tehdy chtěli mnozí cestující nasedat do rychlíků právě v centru. A na jejich poptávku promptně zareagovali také dopravci.
„Vlaky společnosti RegioJet zastavují v zastávce Třinec centrum, protože je to výhodnější a dostupnější pro většinu cestujících. RegioJet se vždy snaží zastavovat tam, kde může zastávku nejlépe využít většina cestujících,“ okomentoval mluvčí žlutého dopravce Aleš Ondrůj s tím, že stejně tomu bude i s platností od nového jízdního řádu v prosinci.

Část cestujících by však ráda vrátila rychlíky na nádraží. Zchátralou budovu před třemi lety rekonstruovaly České dráhy a ta tedy nyní poskytuje moderní a komfortní zázemí s parkovištěm a dostupnou MHD, která cestující rozveze po celém městě. Konečné rozhodnutí, kde vlaky zastaví, je však vždy na dopravcích.

Další zprávy z regionu