Nejpilnější seniorgymnazisté dostali osvědčení

Nejlepší studenti, byť dříve narození, převzali dnes z rukou primátorky Třince Věry Palkovské osvědčení o úspěšném absolvování Seniorgymnázia 2018. A jak bylo vidět, studium je prostě baví.

Primátorka Třince Věra Palkovská předává osvědčení úspěšným studentům. Foto: mr

Také senioři z Třince chodí do školy. Přesněji řečeno, lidé z místního Klubu seniorů navštěvují Senior gymnázium. Dnes převzali nejvěrnější posluchači závěrečné osvědčení. Podmínkou pro obdržení ale byla 70% účast, což se podařilo čtyřem studentům. Seniorgymnázia se během loňského roku zúčastnilo více než 130 klientů na 10 přednáškách.

Seniorgymnázium, které organizuje už od roku 2013 odbor sociálních věcí společně s Gymnáziem Třinec, je další možností, jak může starší generace v Třinci příjemně a smysluplně vyplnit svůj volný čas. Přednášky si pro seniory připravují sami studenti gymnázia, kteří jim je zároveň i prezentují. „Děláme vše pro to, aby měli senioři v Třinci pestrý a aktivní podzim života, proto pro seniory chystáme řadu aktivit jako je Seniorgymnázium nebo Univerzita třetího věku a připravujeme projekt Centra pro aktivní seniory. Pro spokojenost starší generace je důležitá psychická a fyzická kondice, k nimž přispívá i Seniorgymnázium. Zajímavé přednášky jsou obohacením jak pro studenty, tak pro seniory. Společné diskuse obou stran ukazují, že si mladí mají se seniory rozhodně co říci. Pěkné mezigenerační soužití je zvlášť v dnešní době hodně důležité,“ zdůraznila primátorka Věra Palkovská.

Stanislav Fizek získal již šesté osvědčení. Je tak nejpilnějším studentem Seniorgymnázia. Foto: mr

Pozitivně hodnotí projekt Seniorgymnázia i zástupkyně ředitelky Gymnázia Třinec Bibiana Kučírková. „Přínos tohoto projektu je pro žáky gymnázia jednoznačný – zvyšují si komunikačních dovednosti, získávají zkušenosti s prezentací na veřejnosti, ale také si prohlubují empatii k seniorům,“ uvedla.

Během loňských přednášek se senioři například seznámili s historií města Třince, se zvyky a obyčeji národů německy mluvících zemí, dověděli se, jak se slaví Vánoce jinde nebo jak si usnadnit styk s úřady pomocí internetu. Na řadu přišla i vážná hudba, zajímavé pokusy z chemie, mezilidské vztahy či beseda s Policií ČR. Nadšené ohlasy a zájem seniorů o přednášky mladých gymnazistů vyústily v další pokračování této volnočasové aktivity. Ve čtvrtek 17. ledna proto současně odstartoval další ročník Seniorgymnázia, tentokrát přednáškou na téma Rodokmen – strom života rodiny.

Informace o Seniorgymnáziu a dalších aktivitách Klubu seniorů je možné získat nejlépe přímo v budově Klubu seniorů na Husově ulici nebo na tel. 558 993 756.

 

 

 

Další zprávy z regionu