Nemocnice v Těšíně nabízí antigenní testování

Odběrové místo na testování onemocnění covid-19 v areálu Nemocnice Agel Český Těšín nově slouží také k rychlému antigennímu testování samoplátců. Výsledky jsou známy do 20 minut.

Nemocnice využívá antigenní testy i pro své pacienty. Foto: Agel

Zájemci se zde mohou objednávat jednoduše prostřednictvím online systému, a to jak na antigenní testování, tak i na již dříve nabízené testy metodou PCR.

Odběrové místo je v českotěšínské nemocnici v provozu třikrát týdně, vždy v pondělí, středu a pátek. Dopolední čas od 9 do 12 hodin je určen pacientům indikovaným s žádankou od praktického lékaře či krajské hygienické stanice. Od 12 do 13 hodin jsou vyšetřováni samoplátci.

Odběr vzorku pro antigenní testování probíhá stejně jako u PCR vyšetření výtěrem z nosohltanu. Největší výhodou antigenního testování je rychlost dodání výsledku, který má klient k dispozici na místě během 15 až 20 minut. „Na rozdíl od molekulárního PCR testu, který detekuje genetický materiál z viru, se antigenní testy orientují na zjištění tzv. antigenu, tedy proteinového obalu virové částice covid-19. Antigenní test, stejně jako test PCR, odpovídá na otázku, zda je testovaná osoba v okamžiku provedení vyšetření infikována,“ vysvětlil obchodní ředitel Laboratoří Agel Tomáš Hájek.

Zájemci se mohou objednávat na webu covid.agel.cz. Cena antigenního testu pro samoplátce je 590 korun, cena PCR testu pro samoplátce je 1900 korun. V ceně je u obou služeb zahrnuto také vystavení certifikátu v anglickém jazyce.

Další zprávy z regionu