O pomoci s výtahem zatím jen diskutovali

Možným výtahem v jablunkovské poliklinice se na sněmu zabývali starostové Sdružení obcí Jablunkovska (SOJ). Jak řekl předseda SOJ a starosta Horní Lomné Kamil Kawulok, vedení polikliniky je ústně požádalo o pomoc.

Historická budova jablunkovské polikliniky. Foto: tm

„Stavba výtahu ve třípatrové budově počítá se čtyřmi vstupy. Dle společnosti vlastnící budovu je odhadovaná částka na realizaci 10 milionů korun. Poliklinika v současné době není bezbariérová,“ nastínil Kawulok.

„Tímto tématem se pravidelně zabýváme na setkáních se seniory. Je logické, že by tam výtah měl být, jedná se o zdravotnické zařízení. Pokud ale vím, náklady na venkovní výtah, podobný jako v Muzeu trojmezí, jsou 1,6 milionu korun plus stavební práce, což celkem vyjde na nějaké tři miliony korun,“ pověděl starosta Jablunkova Jiří Hamrozi.

Starostům je jasné, že polikliniku využívají i lidé z okolních obcí. Shodli se, že bezbariérové podmínky jsou v budově nedůstojné. Ovšem jde o soukromý objekt, který tento problém měl již dávno řešit. Navíc budova má více než 10 jednatelů. „Vedení polikliniky zatím podalo ústní žádost. Počkal bych až na písemnou a potom bychom se eventuální pomocí zabývali,“ navrhl Kawulok, s čímž ostatní souhlasili.

Další zprávy z regionu