Obchvat Mostů u Jablunkova je neprůjezdný, tvoří se kolony

Zimní počasí s vydatným sněžením a teplotami kolem nuly nadělalo těžkosti řidičům. Mnozí nedokázali udržet svá vozidla na zledovatělých vozovkách, došlo k několika kolizím. Obchvat Jablunkova je neprůjezdný, v obou směrech se tvoří kolony.

Hasičům se podařilo vytáhnout kamion z příkopu před polednem. Foto: Miroslav Kohut

Velké problémy motoristům nadělal sníh a náledí na silnici I/11, zejména pak v Mostech u Jablunkova. Pod hotelem Grůň sjel kamion do příkopu. „Návěs kamionu zůstal na silnici a zatarasil oba jízdní pruhy, takže mezinárodní tah se stal neprůjezdný,“ upřesnila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Na místo nehody vyrazili sypači, na vyproštění kamionu se podílejí také mostečtí hasiči. Na silnici I/11 se v obou směrech vytvořila dlouhá kolona. „Osobní auta jedoucí na Slovensko a opačným směrem projíždějí po silnici vedoucí přes centrum Mostů u Jablunkova, nákladní automobily stojí v koloně,“ přiblížila aktuální situaci Eva Michalíková. Dodala, že vyprošťování kamionu nadále probíhá.

Jak uvedl tiskový mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl, posádky záchranné služby ve čtvrtečních ranních hodinách zasahovaly u série nehod. V Mistřovicích u Českého Těšína se srazilo osobní auto s autobusem, 53letý muž utrpěl zranění. „Při nehodách se lehce nebo středně těžce zranilo osm lidí. Nikdo z nich nebyl v ohrožení života,“ sdělil Lukáš Humpl. Dodal, že záchranáři poskytli zraněným neodkladnou péči a posléze je převezli do nemocnic k dalšímu ošetření.

Další zprávy z regionu