Olza run se vyvedl

Příjemné slunečné počasí doprovázelo druhý ročník Olza runu – běžeckého závodu pětičlenných družstev. S nástrahami téměř sto kilometrů dlouhé tratě, která začínala v Bohumíně a končila poblíž pramene Olše na Istebné, se úspěšně vypořádalo 24 družstev.

Občerstvení na trase přišlo vhod. Foto: ba

Členitou trať štafetového závodu pětičlenných družstev s četnými přírodními překážkami tvoří celkem deset úseků, přičemž každý z běžců musí absolvovat dva úseky. Zatímco jeden člen týmu běží, ostatní se přemísťují autem.

V celkovém hodnocení byl nejrychlejší Ostra team, od soutoku Odry a Olše v Bohumíně pětice běžců dorazila na Istebnou za sedm hodin, 20 minut a 55 vteřin. Druhé místo slavilo družstvo NVPP Team (7:38:05) a ze třetí příčky se radoval tým Elizabeth (7:39:30).

V kategorii smíšených družstev (jejich součástí musely být aspoň dvě ženy) si pro prvenství doběhl NVPP Team (7:38:05), druhou příčku obsadil tým Znovu a lépe (8:06:05) a třetí byli Mladí – krásní (8:31:00).  „Bylo to velice náročné, ale příští rok poběžím určitě znovu,“ přislíbil po překročení cílové pásky jeden z běžců.

Cílovou čáru u hřiště Zaolzie na Istebné za velkého potlesku běžců, kteří mezitím dorazili do cíle, překročili rovněž členové dobročinného spolku Nikdy nejsi sám, který pořádá volnočasové a pobytové aktivity pro děti s různými formami postižení.

Podle jednoho z pořadatelů Ryszarda Marka se Olza run povedl jak po sportovní, tak i organizační stránce. Za vznikem závodu stojí parta běžeckých nadšenců, která se nechala inspirovat závodem Vltava run.