Pavla Šuláková z Třince oslavila 101 let

Dlouhé roky pracovala v Třineckých železárnách v novinové trafice. Nyní oslavila krásných 101 let. Pavla Šuláková je druhou nejdéle žijící obyvatelkou Třince. A život bere stále pozitivně.

Oslavenkyně se na svět stále usmívá. Foto: město

Tvrdá práce a občas i nějaká ta pulečka, která má grády. Takový je recept na dlouhověkost Pavly Šulákové z Třince. „A taky pozitivní myšlení a za každé situace dobrá nálada,“ radila oslavenkyně, když jí přišla poblahopřát primátorka Třince Věra Palkovská.

Rodačka z Českého Puncova pochází ze šesti sourozenců. V šestadvaceti letech se po svatbě přestěhovala za manželem do Brňova u Valašského Meziříčí, ale po několika letech se manželé vrátili do Třince a usadili se na Osůvkách. Vychovali spolu tři děti, které je obdařily devíti vnoučaty, 19 pravnoučaty a čtyřmi prapravnoučaty.

„Maminka vždy žila skromně, v mládí zažila bídu a dřinu na poli, ale asi právě proto má tuhý kořínek a pevnou vůli. Moc ráda chodila po zahradě bosky a ještě po šedesátce lezla po stromech a sbírala ovoce,“ prozradila dcera jubilantky Drahomíra Ernstová a dodala, že se maminka v mládí věnovala také ochotnickému divadlu a kultura jí je blízká dosud.

Další zprávy z regionu