Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuje

Nejdřív na balkon, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista. To je ve stručnosti scénář sobotní eskapády cizince, který je podezřelý z porušování domovní svobody.

Ilustrační foto: PČR

V sobotu krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v Česku pod oknem jednoho z přízemních bytů na českotěšínské ulici U Mlékárny.

„Opilý muž vylezl na balkon jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkonu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem z okna bytu vyskočil ven. Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi,“ popsala událost mluvčí karvinských policistů Zlatuše Viačková.

Muž poté putoval na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Z bytů nic neodcizil, kopáním však způsobil jednomu z majitelů škodu na majetku. Po několika hodinách, kdy byl již schopen procesních úkonů, si vyslechl, že je podezřelý ze spáchání přečinu porušování domovní svobody. „Litera zákona hovoří, že kdo neoprávněně vnikne do obydlí jiného bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta. Skutek bude řešen formou zkráceného přípravného řízení,“ dodala Viačková.

Další zprávy z regionu