Policie dopadla násilníka, přepadl v Třinci dvě ženy

Devětadvacetiletý muž během jedné noci přepadl v Třinci hned dvě ženy. Jedné ukradl mobilní telefon, druhé náušnice. Policie nyní hledá svědky událostí.

Náušnice dosud neznámé přepadené ženy. Foto: Policie ČR

Oba trestné činy se udály v noci ze soboty na neděli 27. až 28. července 2019 na dvou místech v Třinci. „Došlo zde ke spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. V prvním případě pachatel přepadl mladou ženu. Za užití násilí se zmocnil jejího mobilního telefonu, který poškozená držela v ruce,“ popisovala policejní mluvčí Eva Michalíková. Jak dále řekla, muž přepadl ženu na náměstí Míru v Třinci poté, co ji pronásledoval z ulice Lidické, kde si ji coby oběť vytipoval.

Po třech dnech od spáchání tohoto zvlášť závažného zločinu třinečtí kriminalisté zločince vypátrali a podařilo se jim jej zadržet. V současné době je proti muži vedeno trestní stíhání a nyní se nachází ve vazební věznici. „Obviněný devětadvacetiletý muž je cizí státní příslušnosti a již v minulosti byl odsouzen za násilnou i majetkovou trestnou činnost. Na svobodě byl necelý měsíc a v České republice hledal pracovní uplatnění. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ pokračovala mluvčí.

Navíc vyšetřováním tohoto činu vyšlo najevo, že stejný pachatel se téže noci měl dopustit druhého loupežného přepadení dosud neznámé ženy, kterou měl doprovázet či pronásledovat z ulice Lidické do přesně nezjištěného místa v Třinci. „Zde ji měl povalit na zem a násilím se zmocnit náušnic ze žlutého kovu. Odcizené náušnice měl mít při zadržení u sebe a k samotnému činu se sám doznal,“ upřesnila Eva Michalíková s tím, že poškozená žena se na policii neobrátila a proto není známá její totožnost.

„Hledáme proto případné svědky této události, obzvlášť ženu, která byla přepadena, aby se obrátila na bezplatnou linku 158, případně na kteroukoliv policejní služebnu. Také se může obrátit na telefonní čísla 974 742 651 nebo 725 515 860,“ doplnila Michalíková.

Další zprávy z regionu