Policisté četli dětem pohádky a ukazovali jim svou techniku

Zábavné dopoledne plné pohádek, soutěží a ukázek připravili pro děti policisté z Třince. Umožnili jim nahlédnout pod pokličku jejich práce a přiblížili jim, co všechno vlastně dělají.

Děti si se zájmem prohlédly i policejní automobily. Foto: archiv policie

Policisté územního odboru Frýdek-Místek připravili dětem z mateřských i základních škol příjemné dopoledne, které se neslo v duchu čtení publikace Policejní pohádky. Akce se konala minulý týden na půdě integrovaného výjezdního centra v Třinci, kde na děti čekalo nejedno překvapení.

„Mimo čtení poutavých příběhů, které děti se zájmem vyslechly, si mohly o knížku plnou příběhů s preventivní tématikou zasoutěžit. Také ukázky policejní práce, výstroje a výzbroje našich kolegů se těšily velkému ohlasu. Děti si se zájmem prohlédly policejní vozidla, do kterých s obdivem nahlížely, ale především si mohly vyzkoušet jaké to je usednout za volant služebního vozidla,“ popsala policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Kriminalistický technik dětem přiblížil svou práci na místě činu a dal jim tak možnost aspoň trochu nahlédnout do problematiky své práce. Malí návštěvníci si na památku mohli odnést i otisk svého prstu.

Další zprávy z regionu