Policisté z Jablunkova našli vodní skútr ukradený v Chorvatsku

Skvělou práci odvedli jablunkovští policisté ve spolupráci se svými chorvatskými kolegy. Povedlo se jim najít vodní skútr za 20 tisíc euro, který někdo ukradl v Chorvatsku.

Plavidlo se dostalo zpátky ke svému majiteli. Foto: PČR

Během letních prázdnin obdrželi jablunkovští policisté prostřednictvím Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci Policejního prezidia ČR žádost chorvatských kolegů o prověření možného výskytu odcizeného vodního skútru na území České republiky, konkrétně v Jablunkově.

„Skútr v hodnotě 20 tisíc euro byl odcizen jeho majiteli, který ho měl zakotvený na moři v přímořském letovisku na jihu Chorvatska. Chorvatští policisté v souvislosti s krádeží skútru zadrželi dvě osoby cizí státní příslušnosti a během šetření pak získali poznatky vedoucí právě až do Jablunkova,“ informovala policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Při prověrce na konkrétní adrese jablunkovští policisté sice plavidlo nenalezli, získali ale informace, které je dovedly na jiný pozemek, na kterém byl hledaný vodní skútr schovaný pod plachtou. „Policisté následně vyslechli majitele pozemku. Ten uvedl, že ho kontaktoval muž, kterého znal z dřívějška, s dotazem, zda by si u něj mohl dočasně nechat skútr, který převážel za hranice naší země, s čímž souhlasil,“ pokračovala Kubzová.

Nalezený vodní skútr policisté zajistili a po vyřízení všech formalit putoval zpět do rukou svého majitele, který si zařídil jeho převoz z České republiky zpět do Chorvatska.

Další zprávy z regionu