Přestřelka: Třinec remizoval se Žilinou

Hokejovým výsledkem skončilo přípravné střetnutí třineckých fotbalistů s rezervou Žiliny. Dva góly Třince vsítil útočník Vanja Vučičević, nová posila ze Srbska.

Dorostenec Kryštof Horniak zaznamenal asistenci. Foto: ba

V uplynulém ročníku druhé nejvyšší slovenské soutěže svěřenci trenéra Vladimíra Veselého (kdysi působil v Třinci u mládeže) obsadili čtvrté místo a nastříleli nejvíce branek.

Ofenzivní sílu ukázali také v Oldřichovicích, kde po kiksech třineckých fotbalistů v úvodních minutách vstřelili tři branky.

Domácí se snažili se soupeřem držet krok, což se jim zásluhou Vučičeviće podařilo. Srbský útočník snížil na 1:2 o několik minut později na 2:3. Poté šestnáctiletý Horniak skvěle vybídl Holíka a divoký poločas skončil 3:3.

Po obrátce šel Třinec díky Lörinczovi do vedení, nicméně střetnutí nakonec skončilo bez vítěze. „Bylo vidět, že nám chybí rychlost, přesnost, spoustu situací jsme zbytečně pokazili. Působili jsme utahaným dojmem. Žilina byla čerstvější, hbitější, rychlejší, hrála do otevřené obrany. Má silné mužstvo a byla hrozně nebezpečná, o to jsme to měli těžší,“ konstatoval třinecký trenér Roman West.

Třinec – Žilina „B“ 4:4 (3:3)

Branky: Vučičević 2, Holík, Lörincz – Krstič z pen., Tandara, Bortoli, Javorček.

TŘINEC – 1. poločas: Adamuška – Omasta, Blahuta, Mieszek, Slaninka – Machuča, Horniak, Brodziansky, Zinhasović – Holík, Vučičević.

2. poločas: Fabisz – Bouguetouta, Zogata, Maksić, Clement – Puchel, Vlachovský, Brodziansky, Lörincz – Velička, Barkov. Trenér: West