Připravují se na „kotlíky“

Čtvrtá výzva kotlíkových dotací nenechává v klidu vedení Dolní Lomné. Obec je připravena lidem, kteří se do výzvy zapojí, pomoci.

Ilustrační foto: tm

Starostka obce Renata Pavlinová totiž vidí ve výzvě jedno veliké úskalí. Ve 3. výzvě kotlíkových dotací bylo možné požádat ministerstvo životního prostředí o půjčku na realizaci výměny kotlů. V loňském roce této možnosti využilo 39 občanů Dolní Lomné.

V připravované 4. výzvě tato možnost bohužel není. „Pokrytí je sice 95 procent, ovšem lidé budou muset nejdříve za výměnu kotle zaplatit a teprve potom dostanou peníze na účet. Ale ne každý má dostatek financí, aby byl schopen částku zaplatit,“ řekla starostka.

Vedení Dolní Lomné chce proto udělat mezi lidmi, kterých se výzva týká, průzkum. „Budeme vědět, pro kolik lidí je výzva nereálná a naopak. Obec na základě tohoto zjištění se pokusí vyjednat s ministerstvem životního prostředí možnosti půjček pro žadatele, stejně jak tomu bylo ve 3. výzvě,“ pokračovala Pavlinová. Zároveň doplnila, že obec bude žadatelům přispívat stejnou částkou jako v minulých výzvách, a to 10 tisíc korun.

Další zprávy z regionu