Reprezentanta Horniaka baví nejvíce zeměpis a dějepis

Sparta, Slavia, Real Madrid a mnohé další – vesměs takové jsou oblíbené týmy mladých fotbalistů. Kryštof Horniak, který minulý týden poprvé oblékl český reprezentační dres, je v tomhle směru jiný. Jeho nej fotbalovým klubem je mateřský Třinec.

Kryštof Horniak debutoval v českém národním týmu. Foto: ba

Uplynulý čtvrtek byl pro 14letého Kryštofa Horniaka velkým dnem. Připsal si premiérový start za český národní tým do 15 let. Výběr trenéra Karla Havlíčka (před lety hrával za Třinec) na trávníku třineckého stadionu pokořil Slovensko. „Sice jsem se už zúčastnil krajských výběrů, ale pozvánku do reprezentace jsem nečekal. Vážím si toho, že jsem se mohl porovnat s těmi nejlepšími,“ řekl.

Kryštof Horniak naskočil do prvního utkání, na zádech měl desítku. Jeho tým zvítězil 3:2, třinecký fotbalista měl prsty v prvním gólu. „Faulovali mě v pokutovém území. Kopali jsme penaltu, ze které jsme otevřeli skóre. Z utkání jsem měl celkem dobrý pocit. Táta se na mě byl podívat a říkal, že se mi zápas povedl,“ pokračoval nadaný fotbalista.

Do míče začal pravidelně kopat už ve čtyřech letech, k fotbalu jej přivedl táta. „Fotbal mě velmi baví, snažím se ho dělat na sto procent. Hraji převážně středního záložníka, ofenzivního. Nejvíce se mi líbí Messi, protože je velmi dobrý na míči. Pokud jde o české hráče, tak mám rád Bořka Dočkala, který má velmi dobré fotbalové myšlení,“ prozradil Horniak a dodal, že jeho nejoblíbenějším klubem je Třinec. Má rád také Slavii.

Čerstvý český reprezentant navštěvuje Církevní základní školu v Třinci. „Škola mi docela jde, mám jedničky a dvojky. Stačí mi, když v hodinách dávám pozor, na testy se samozřejmě učím. Nejvíce mě baví dějepis a zeměpis,“ řekl.

Další zprávy z regionu