Rychlý přenos dat si musejí odtrpět

Superrychlý přenos dat zajistí občanům Jablunkova výstavba optické sítě telekomunikační společnosti. Stavební práce, které běží na plné obrátky, jim však zatím přinášejí spíše útrapy. Jablunkovští je budou muset snášet až do podzimu.

Ulice v Jablunkově se proměnily ve staveniště. Foto: ba

V nejvýchodnějším městě republiky probíhá novostavba sdělovacího optického vedení telekomunikační společnosti. Záměrem je vybudování multifunkční elektronické komunikační sítě pro poskytování kvalitnějších telekomunikačních služeb.

Práce, které spočívají v uložení optické sítě do pozemků, probíhají v souladu s územním rozhodnutím z počátku března roku 2019. Výkopy a překopy v místních komunikacích přinášejí četná dopravní omezení v různých částech města.

„Místní si stěžují, že stavební firma sice uvede výkopy či překopy do původního stavu, jenomže když pak zemina v překopech a výkopech sedne, další materiál už nedosypávají a vinou toho vznikají prohlubně. Sešli jsme se s vedením firmy, jež stavební práce provádí. Přislíbilo nám, že kritická místa opraví. Pokud to neudělají, daný úsek nepřevezmeme. A v případě, že tak neučiníme, nemohou přistoupit k pracím v dalším úseku,“ vysvětlil starosta Jablunkova Jiří Hamrozi.

Dodal, že stavební práce probíhají s mírným zpožděním. S jejich ukončením se počítá v závěru října.

Další zprávy z regionu