Senioři si volají a své blízké konečně i vidí

S novinkou, která má pomoci starým lidem, přišly třinecké domovy pro seniory Sosna a Nýdek. Senioři se mohou se svými blízkými spojit formou videohovoru.

Starší lidé pobývající v domovech pro seniory přišli dočasně kvůli koronavirové pandemii a zákazu návštěv o osobní kontakt se svými blízkými. Vedení města a příspěvková organizace Sociální služby města Třince přišlo po vzoru některých jiných měst s řešením, jak jejich izolaci zmírnit. Nově se mohou klienti těchto zařízení spojit se svými blízkými přes videohovor prostřednictvím aplikace WhatsApp.

Senioři si takto mohou se svými blízkými povídat už od pátku. „Zpočátku si zvykali, ale nyní už mám informaci, že novou službu využívají čím dál více a jsou s ní moc spokojeni,“ prozradil ředitel Sociálních služeb města Třinec Pavel Pezda.

„Zákaz návštěv platí v pobytových zařízeních už od začátku března a senioři mají omezenou možnost, jak se kontaktovat se světem. Telefonáty jsou fajn, ale nevynahradí oční kontakt. Proto pro ně takový způsob setkání na dálku znamená víc než jen obyčejný telefonát. Věřím, že videohovor senioři s pomocí personálu domova využijí a tato nová možnost je potěší,“ uvedla primátorka Věra Palkovská.

Pokud chtějí lidé zavolat svému blízkému, je zapotřebí, aby před spojením videohovoru kontaktovali pracovnice domovů na níže uvedených číslech: domov Sosna – tel. 732 492 087 (domov se zvláštním režimem), tel. 732 537 134 (domov pro seniory), domov Nýdek – tel. 739 205 102, 733 139 689.

Další zprávy z regionu