Seniory zajímal osud koupaliště

Josef Szpyrc, nový ředitel technických služeb, byl hostem třetího setkání jablunkovských seniorů s vedením města. Spolu s místostarostou Jablunkova Lubošem Čmielem s účastníky debaty diskutovali o cenách za energie, poplatcích za komunální odpad či veřejném osvětlení.

Místostarosta Luboš Čmiel a Josef Szpyrc diskutovali se seniory. Foto: ba

Jedním z témat bylo koupaliště, které má už svá nejlepší léta za sebou a na jehož provoz město dlouhodobě doplácí z vlastní kasy. „Upravili jsme ceník, oproti loňsku jsme mírně zvýšili vstupné. Sáhli jsme k drobným úpravám a modernizacím, abychom návštěvníkům pobyt na koupališti co možná nejvíce zatraktivnili. Náklady na opravy a údržbu neustále rostou, koupaliště můžeme udržovat v provozu tak dlouho, dokud to bude možné. Město se bude muset rozhodnout, jak s ním naloží, zda v budoucnu přistoupí k celkové modernizaci, která je nevyhnutelná,“ řekl mimo jiné Josef Szpyrc.

Občany Jablunkova trápí neutěšený stav ulic v centru města, kde jeden z mobilních operátorů pokládá optický kabel. Nelíbí se jim ani provizorní opravy Školní ulice, konkrétně úsek mezi křižovatkou s ulicemi Za Učilištěm a Sadová. „Když byly ve vozovce výmoly, místní si stěžovali, že si tam ničí svá auta. Jakmile jsme povrch vozovky vyrovnali, začalo jim vadit, že auta tudy projíždějí příliš rychle, takže se práší. Řešíme to tak, že tuto část ulice dvakrát denně kropíme, aby se tolik neprášilo,“ sdělil místostarosta Jablunkova Luboš Čmiel.

Besedy s vedením města, které pořádá místní Senior Point, si jablunkovští senioři pochvalují. „Problémy jsou všude a vždy se najdou lidé, kteří si budou stěžovat. Vážíme si toho, že vedení města si vyslechne, co se občanům nelíbí, co je trápí, že o problémech s občany diskutuje a k problémům se vyjádří,“ řekla Emilie Jalubská z jablunkovského Senior Pointu a dodala: „Těší mě, že máme nového ředitele technických služeb. Je mladý a energický, je to člověk na svém místě. Věřím, že změna ve vedení společnosti bude ke prospěchu města,“ dodala.

Setkání seniorů se zástupci radnice je podle místostarosty Jablunkova přínosné i pro vedení města.

Další zprávy z regionu