Sněhová nadílka zaměstnávala hasiče

Od sobotního rána do 20 hodin zaměstnala vydatná sněhová nadílka hasiče v celém Moravskoslezském kraji. Hasiči v souvislosti s počasím vyjeli celkem k 56 událostem spojených se sněhem.

Ilustrační foto: HZS MSK

Během zásahů způsobených sněžením, vyjeli ještě k dalším 42 událostem, které nesouvisely s rozmary počasí.

Hasiči ve většině případů tahali ze závějí a příkopů autobusy, kamiony, sypače a osobní automobily. Hasiči tak například pomáhali ve 22 případech autobusům, nebo 10 kamionům. Jeden kamion dnes zablokoval na krátkou dobu dálnici D1 na 330 kilometru ve směru na Ostravu, kde mu profesionální hasiči z Bílovce a Nového Jičína museli pomoci dostat se od svodidel, kam se dostal po smyku.

„Hasiči také pomáhali dostávat z příkopu i sypače, které se snažily udržet silnice sjízdné i za hustého sněžení a silného větru. V Žimrovicích v okrese Opava zapadlý sypač zablokoval celou komunikaci. Hasiči tak museli zřídit objízdnou trasu, aby mohly sypač ve večerních hodinách vyprostit. Na jeho vysvobození se podílel automobilový jeřáb a vyprošťovací automobil ze stanice Opava,“ řekl mluvčí hasičů Lukáš Popp.
Všechny zásahy spojené se sněžením a vyprošťováním havarovaných nebo zapadlých vozidel se obešly bez zranění, u některých nehod se jednalo pouze o zranění lehčího charakteru.

„Pokud bychom k dnešním zásahům přičetli i zásahy od začátku sněžení, tedy pátku 19 hodin., přibylo by k výčtu událostí dalších 19 zásahů moravskoslezských hasičů a celkový součet událostí by tak vystoupal na číslo 75,“ dodal mluvčí.

Další zprávy z regionu