Staňte se tvůrci výstavy o sportu

Nejen hokej, ale i fotbal, atletika, zápas, gymnastika, dokonce kanoistika. Sportovní duch se na Třinecku rozhodně nezapře.

Muzeum plánuje výstavu o historii sportu v hutnickém městě. Foto: archiv

Muzeum Třineckých železáren a města Třince připravuje na příští rok výstavu, která se sportovnímu vyžití na Třinecku a jeho osobnostem bude věnovat.

„Sportem město a okolí žije po celá desetiletí. Proto vznikl nápad vzdát mu hold v muzeu ve výstavních síních. Pro veřejnost ji otevřeme v březnu příštího roku,“ vysvětluje vedoucí muzea Eva Zamarská. Zároveň se obrací na všechny příznivce pohybových aktivit, pamětníky i sběratele, aby pomohli expozici věnovanou sportu ještě více rozšířit.

„Máme ve svých depozitářích různý materiál, historické balony, dresy, hokejky i brusle a spoustu dalšího. Ale rádi bychom je obohatili o sportovní skvosty, které mají lidé schované doma a třeba se jimi budou chtít pochlubit,“ vyzývá vedoucí. Předměty si muzeum od majitelů zapůjčí, vystaví a po skončení výstavy vrátí. Mohou to být poháry, oděvy, sportovní náčiní, kroniky, fotografie či tiskopisy. Ty mohou majitelé nosit vždy od úterý do pátku od 9 do 17 hodin až do konce ledna.

Další zprávy z regionu