Stavba cyklostezky omezuje dopravu

Výstavba stezky pro pěší a cyklisty z Vendryně k parkovišti před Nemocnicí Třinec je v plném proudu. Řidiči musejí počítat s dopravním omezením.

Poblíž Černého potoka se jezdí v jednom směru. Foto: mr

Stezka pro pěší a cyklisty v délce 1,4 kilometru s asfaltovým povrchem povede od křižovatky u základních škol ve Vendryni směrem na Sosnu po pravé straně silnice za jabloňovou alejí. Bude tři metry široká, jedna polovina bude vyhrazena pro cyklisty a inline bruslaře, druhá bude sloužit chodcům.

Výstavba stezky začala ve druhé polovině března a podle smlouvy by měla trvat pět set dnů. „Snahou zhotovitele i obce je postavit stezku v co možná nejkratším čase. Práce jdou zatím podle plánu. Nejnáročnější bude stavba obou přemostění v Loučkách a u Černého potoka. Stavba obou mostů je náročná a vyžaduje předem daný technologický postup, který se nedá urychlit,“ zdůraznil starosta Vendryně Raimund Sikora.

Řidiči jedoucí do Vendryně přes sídliště Sosna i v opačném směru se musejí vypořádat s dopravním omezením. Poblíž lokality Černý potok na hranici Vendryně s Třincem se jezdí pouze v jednom směru. Na přibližně 400metrovém úseku provoz řídí semafory. „Kyvadlová doprava v tomto místě potrvá do doby, než se postaví most. Předpokládáme, že to bude do konce října. Řidiče, kteří se v tomto místě zdrží přibližně tři minuty, prosíme o obezřetnost,“ vyzval Sikora.

Obec na výstavbu cyklostezky získala dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši zhruba 20 milionů korun.

Další zprávy z regionu