Stavba cyklostezky začala, je náročnější, než se čekalo

Cyklisté z Třince se mohou těšit na novou cyklostezku. Její stavba právě začala. Ukázalo se ale, že s sebou přinesla nečekané technické problémy. Přesto výtsavba jede dle plánů a hotovo by mělo být ještě letos.

Výstavba cyklostezky začala. Foto: mr

Větší bezpečí a komfort pro milovníky jízdy na kole přinese nová cyklostezka, která se v Třinci v uplynulých dnech začala stavět. Více než 3,5kilometrové pruhy a navazující cyklostezka povedou po obou stranách ulic Nádražní a Těšínské od kruhového objezdu u „myší díry“ až po nadjezd do průmyslové zóny na Balinách. Město na akci získalo dotaci. Hodnota zakázky je ve výši 30 milionů korun. Zhruba 18 milionů uhradí dotace.

Ještě před samotnou výstavbou cyklostezky se ale ukázalo, že akce to nebude vůbec jednoduchá. „Narazili jsme na neskutečné technické problémy a hrozilo, že se vše prodraží o několik milionů korun.  My jsme věděli, že stavba bude obtížná, vždyť z jedné strany je zeď, z druhé železnice a Třinecké železárny, ale ona ta skutečnost byla ještě komplikovanější,“ povzdechla si primátorka Třince Věra Palkovská.

Stavebníci museli řešit například optické a zabezpečovací kabely Českých drah nebo kořenový systém stromů. Nakonec se díky vstřícnosti všech zúčastněných stran problémy podařilo vyřešit. „Ale mohu prohlásit, že jde o jednu z nejnáročnějších staveb za poslední roky,“ připustila primátorka.

Vedoucí odboru investic na třineckém Magistrátu Daniel Fojcik upřesnil, že k vyřešení problémů velkou měrou přispěly i Třinecké železárny. „Je prostě vidět, že naše spolupráce není jen na papíře, ale opravdu funguje,“ chválil. Upřesnil také, že cyklostezka by měla být hotová ještě tento rok. „Pokud nenastanou ještě nějaké nečekané problémy, projedeme se po ní už na podzim,“ dodal.

Další zprávy z regionu