Těšínské divadlo se pyšní Malou scénou

Loutková scéna Bajka a činoherní soubory České i Polské scény Těšínského divadla nově využívají Malou scénu. Slavnostně otevřena byla v pondělí. Nyní je Těšínské Divadlo kvůli výskytu nemoci covid-19 až do 4. října uzavřeno.

Malá scéna je novým zázemím loutkového souboru Bajka. Foto: TD

Zbrusu nový divadelní prostor, který vznikl v suterénu v místě kotelny a skladu rekvizit, přispěje k rozšíření možností kulturního vyžití ve městě. Kromě divadelních představení se v Malé scéně budou konat také besedy či koncerty.

„Hlediště má díky variabilitě zasedacího uspořádání kapacitu osmdesát až sto diváků, což nabídne komornější atmosféru a určité propojení účinkujících a diváků. Těm je navíc k dispozici komfortní zázemí, takže věřím, že se Malá scéna stane oblíbeným cílem milovníků kultury z Těšína i okolí,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo.

Nový divadelní prostor má také moderní zvukový a světelný park. „Tvůrci jistě ocení i možnost pohrát si s půdorysem scény, který je díky pohyblivým segmentům podlahy variabilní a dá se různě měnit. Mám radost, že máme v divadle nový inspirativní prostor a že se diváci mohou těšit na zajímavá představení. Na Malé scéně primárně plánujeme uvádět inscenace pro děti, ale byl bych rád, kdybychom zde v budoucnu nazkoušeli i experimentální představení pro dospělé diváky,“ řekl ředitel Těšínského divadla Petr Kracik.

První inscenací, kterou Těšínské divadlo na Malé scéně uvedlo, byla Velká policejní pohádka Karla Čapka.

Další zprávy z regionu