Testování připravuje koupaliště o návštěvníky

Horké a slunečné počasí vždy lákalo k návštěvě koupališť. Tento rok ale od návštěvy mnoho lidí odrazuje nutnost testování se. Koronavirus tak  stále negativně ovlivňuje život lidí i v našem regionu.

Aby si kluci mohli skočit do bazénu, musí prokázat, že mají negativní test na koronavirus. Foto: mr

Hlasitý smích, křik dětí, obležení aut, tak to vždy vypadalo v těsné blízkosti koupaliště v Českém Těšíně. Letos je to zatím trochu jiné.

„Můžu říct, že jsme oproti minulým letům na poloviční návštěvnosti. Pro místní je to sice dobré, ale pro naše tržby už tolik ne,“ povzdechla si sportovní referentka ze Správy účelových zařízení Český Těšín Alena Nogolová. Pokračovala, že k nim vždy jezdívali v hojné míře lidé z Polska. Dnes ale právě polštinu u bazénů člověk skoro neuslyší.

„Takže i v těch největších vedrech jsme plno rozhodně neměli. Myslím, že návštěvníky odrazuje především nutnost testování se,“ doplnila Alena Nogolová.

Podobně to vidí i provozovatel letního koupaliště v Řece. „Lidí je rozhodně méně a je v tom skutečně nutnost testování se, a to především u dětí,“ potvrdil provozovatel. Nyní ještě nedokáže spočítat, o kolik mu klesly tržby, budou ale nižší, a to bez ohledu na počasí.

Pokles návštěvnosti cítí i v třineckém koupališti. „Pomohlo nám ale, že si lidé mohou u nás udělat samotest. Od pondělí bychom dokonce zde měli mít testovací centrum, takže to bude pro návštěvníky ještě jednodušší,“ podotkla mluvčí STaRSu Helena Novotná.

Více si můžete přečíst v aktuálním Třineckém hutníku.

Další zprávy z regionu