Úřad má novou střechu, zázemí i schodiště

Budova obecního úřadu dostala novou střechu, renovací prošel také otopný systém a sociální zázemí, obnovy se dočkalo i schodiště. Do výměny střešní krytiny a renovace otopného systému se obec pustila loni na podzim.

Nová střecha má barvu antracitu. Foto: AB

„Plechová střecha už byla ve velmi špatném stavu, zatékalo do ní. Měli jsme obavy, že by mohly opadávat omítky, které byly kdysi udělány na rákosí, navíc stropy mají dřevěná prkna, kdyby do nich dlouhodobě zatékalo, podléhaly by hnilobě, bylo by to nebezpečné. Výměna střešní krytiny tak už byla opravdu nutná,“ vykreslil starosta Komorní Lhotky Ivo Sztefek.

Plynovým kotlům z roku 1996 doběhla životnost. „Výměna kotlů byla naprojektována v roce 2018. Tehdy by to stálo do půl milionu korun, nyní to byl více než milion,“ pokrčil rameny starosta.

Komorní Lhotka však uspěla s žádostí o dotace, takže o náklady se podělila s ministerstvem pro místní rozvoj. V souhrnu náklady dosáhly 3,367 milionu korun, z toho dotace pokryla 1,937 milionu.

V květnu a červnu pak došlo i na úpravy uvnitř budovy – rekonstrukci sociálních zařízení a obnovu schodiště. Také projekt renovace dámských a pánských toalet u sálu kulturního domu, které slouží i pro společenské, kulturní a další akce, pár let ležel v šuplíku. V roce 2019, kdy byl zpracován, byl jeho rozpočet vyčíslen na něco přes 900 tisíc korun. „Rekonstrukci sociálního zařízení jsme svěřili naší firmě Služby občanům. Tím jsme se s náklady dostali pod 900 tisíc korun,“ dodal. Poslední akcí v rámci rekonstrukce úřadu bylo vylepšení schodiště, které historicky pamatuje vznik kulturního domu. Nyní dostalo zbrusu nové zábradlí, obec nechala opravit a vyleštit i schody a podlahy z terasy.

Další zprávy z regionu