Úřad práce v Třinci se přesunul do nového

Zaměstnanci i klienti úřadu práce v Třinci se těší z nových a moderních prostor. Pod jednou střechou si tam potřebné vyřídí nezaměstnaní i ti, kteří potřebují nepojistné sociální dávky.

Úřad práce v novém a hlavně pod jednou střechou. Foto: ŠS

Navíc se do zrekonstruované budovy již brzy přesídlí agenda důchodového pojištění Okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ) pro občany Třinecka a Jablunkovska, která nyní využívá prostory v budově třineckého magistrátu.

Zrekonstruovanou administrativní budovu najdou lidé na ulici 1. máje 124. V minulosti tam úřadovali policisté. Od 1. června tam pracuje na 50 zaměstnanců.

„Naším cílem je, aby státní administrativní budovy po celé republice byly efektivně využívány. Proto mne velmi těší, že se nám podařilo zrekonstruovat prostory objektu v Třinci tak, aby vyhovovaly potřebám zaměstnanců a poskytly jim potřebné zázemí,“ uvedla generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Kateřina Arajmu.

Generálního ředitele Úřadu práce ČR Viktora Najmona těší, že mohou nyní v Třinci nabídnout klientům úsporu času při vyřizování jejich záležitostí. „Podstatné je i zjednodušení komunikace uvnitř úřadu mezi zaměstnanci. Vzhledem k tomu, že řada z příchozích řeší obtížné životní situace, je důležité nejen to, abychom jim nabídli empatický přístup, ale také příjemné prostředí,“ upozornil.

S jeho slovy souhlasí i ředitelka třineckého pracoviště úřadu práce Olga Sikorová. „Pro mě je nejdůležitější změna v tom, že lidem, kteří k nám přijdou, nabídneme větší komfort. Jsme nově bezbariérové pracoviště, což nejvíce ocení starší klienti, ale i maminky s kočárky. Doufám, že lidé sloučení všech služeb do jedné budovy uvítají,“ věří ředitelka.

Další zprávy z regionu