Uvažují o výstavbě haly

Plán rozvoje sportu na léta 2023 až 2028 schválili na svém posledním jednání zastupitelé Vendryně. Zahrnuje i jednu novinku – novou sportovní halu, která by mohla vyrůst ve školním areálu.

Multifunkční hřiště možná ustoupí tělocvičně. Foto: ba

Jak uvedl starosta Vendryně Raimund Sikora, z pohledu obce se jedná o strategický dokument, nezbytný především k vyřizování žádostí o dotace. „Dokument jsme aktualizovali a doplnili o nové aktivity. Tou nejpodstatnější, která se prozatím nachází ve fázi záměru, je výstavba sportovní haly,“ informoval Raimund Sikora.

Poukázal na to, že obě základní školy ve Vendryni navštěvuje kolem pěti set dětí. S ohledem na sportovní aktivity žáků i široké veřejnosti je stávající tělocvična nedostačující. V hodinách tělocviku žáci nouzově využívají rovněž halu Maja, která je určená na stolní tenis.

„Dá se v ní udělat gymnastickou rozcvičku, nicméně míčové sporty v ní provozovat nelze. Zvažujeme na stávajícím multifunkčním hřišti za tělocvičnou ve sportovním areálu vybudování menší sportovní haly s jednoduchým zázemím. Hřiště pro školáky i širokou veřejnost bychom přesunuli do zadní části sportovního areálu, za tenisové kurty a pergolu,“ nastínil plány starosta.

Další zprávy z regionu