V Dolní Lomné se pustí i do kanalizace

Čilý stavební ruch bude v Dolní Lomné vládnout i v příštím roce. Nyní obec žije zahájením výstavby domovních čistíren odpadních vod, příští rok se chtějí v Lomné pustit do kanalizační sítě v části Závodí.

Lokalita Závodí se dočká kanalizace. Foto: tm

Zmíněná lokalita leží od viaduktu po okraj obce – v sousedství Jablunkova a Bocanovic. A právě této části obce se stavba bude týkat.

„Část Bocanovic, ještě i kousek za vlakovou tratí, již nyní zásobujeme pitnou vodou. Při stavbě kanalizace počítáme s čistírnou odpadních vod (ČOV), která kapacitně pojme 300 ekvivalentních obyvatel,“ nastínila starostka Dolní Lomné Renata Pavlinová. Zároveň dodala, že rovnou třetinu by mohly využít Bocanovice, kterým napojení na čistírnu odpadních vod umožní. „Čistírna je cíleně nakoncipována na vyšší dimenzi i pro Dolní Lomnou, protože v dané lokalitě se staví. Proto musíme myslet dopředu, abychom pak ČOV nemuseli rekonstruovat pro navýšení kapacity,“ vysvětlila starostka, podle které je v této části obce v současné době na 50 domů, což představuje 150 ekvivalentních obyvatel.

Do stavby se v Dolní Lomné chtějí pustit v příštím roce, kdy budou finišovat se stavbou domovních čistíren odpadních vod.

Více se dočtete ve středečním vydání Třineckého hutníku.

Další zprávy z regionu