V Nemocnici Třinec hořelo, ale naštěstí jen jako

Nemocnici Třinec navštívili v pátek 1. června hasiči. Oheň sice nevzplál, ale samou zvědavostí i zájmem tam hořela dětská očička. Malí pacienti se bavili, ale i vzdělávali.

Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí ze světa požárů. Foto: archiv pořadatelů

Nemocnice Třinec ve spolupráci s Hasičským sborem připravili k Mezinárodnímu dni dětí zajímavou přednášku s přiblížením práce hasičů. Hospitalizované děti se formou otevřené diskuse zapojovaly do besedy, kterou připravil preventista Dalibor Kubátka z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. „Prezentace byla věnovaná mimo jiné tématům zaměřeným na důležitá telefonní čísla všech záchranných složek, malí pacienti se dozvěděli, kdo jsou to hasiči a jakou výstroj používají. Seznámili se také s ohňovým trojúhelníkem, naučili se, jak postupovat při popáleninách nebo jak se chovat při setkání s jedoucím zásahovým hasičským automobilem či při samotným požáru,“ popsala mluvčí nemocnice Irena Sikorová Nožková s tím, že nakonec došlo i na hasičskou pohádku o Pavlíkovi a jeho kamarádovi dráčkovi.

Do nemocnice za dětmi přijelo i hasičské auto. Foto: archiv pořadatelů

V druhé části se děti přesunuly před nemocnici, kde už na ně čekala dvě hasičská vozidla. Třinečtí hasiči následně pacientům předvedli ukázku hasičské techniky. „Děti se divily, co všechno jejich auta umí, zajímaly se o používané hadice, pily, došlo i na hydraulický rozpínák a pneumatické nůžky. Byly velmi překvapené, kolik toho všeho se do takového hasičského vozidla vejde,“ usmála se mluvčí.
„Celá tato akce zpříjemnila malým pacientům jejich pobyt v nemocnici, dopřála jim nové zážitky a pevně věřím, že v neposlední řadě je i malinko vzdělala,“ uvedl Dalibor Kubátka.

Co to je a na co to slouží? Malí pacienti byli zvídaví. Foto: archiv pořadatelů

Další zprávy z regionu