Večerníčky naživo pobaví malé i velké čtenáře

Oblíbené Večerníčky naživo pobaví i tyto prázdniny malé i velké. Třinečtí knihovníci budou scénicky číst sedm pohádkových příběhů a na závěr přidají prémiový, o kterém rozhodnou sami diváci.

Hrané večerníčky baví malé i velké diváky. Foto: archiv knihovny

Na první příběh Byla jedna moucha od Daisy Mrázkové se děti mohou těšit už dnes, tedy v úterý 9. července od 17:00 na velké křižovatce v centru třineckého lesoparku.

„Vzpomínám si, když jsme v roce 2012 začínali hrát, že jsme si říkali, jestli vůbec někdo přijde a jestli se scénické čtení v našem podání bude líbit. Teď je rok 2019, zahajujeme 8. sezónu a na každé naše představení dorazí v průměru 150 návštěvníků. A to dokonce i tehdy, když je venku škaredě a lesopark měníme za knihovnu. Máme z toho vždycky obrovskou radost, protože je vidět, že čtení a dobré knížky jsou pro rodiče důležité,“ říká Marika Zadembská, vedoucí Knihovny pro děti, která je autorkou myšlenky hraných a čtených pohádek.

Pro tyto prázdniny si třinečtí knihovníci připravili sedm pohádkových příběhů. Od 9. 7. každé úterý až do konce prázdnin odehrají knihovníci vždy jedno představení. Letos vybrali knížky, které zažijí v rámci Večerníčků naživo premiéru. Jako první bude Byla jedna moucha od Daisy Mrázkové. Pak budou následovat: Viking Tappi, Ó, ó, ó, vajíčko!, Papuchalk Petr, Moje maminka je nejsilnější na světě, Příběhy z pařezové chaloupky a Jak je krásná Panama.

Akce je zdarma a za nepříznivého počasí se celý program přesouvá do Knihovny Třinec.

Další zprávy z regionu