Výhru nad Hranicemi řídil třígólový Dedič

Především zásluhou hattricku útočníka Reného Dediče fotbalisté Třince pokořili Hranice a přiblížili se celkům z horních pater tabulky.

René Dedič se zaskvěl hattrickem. Foto: ba

Třinečtí si dali smolný vlastní gól a ve druhém poločase neubránili standardní situaci. Kromě těchto dvou momentů však měli utkání pevně ve své moci.

Ještě do poločasu vyrovnal pohotovou ránou René Dedič, který dvakrát předvedl přesné zakončení i po změně stran a radoval se tak z hattricku.

Gól na 2:1 vsítil Lukáš Cienciala a branku na 5:1 dal debutující odchovanec Szymon Jež.

„Každý gól potěší, ale z hattricku mám samozřejmě obrovskou radost. Dokázal jsem si, že dovedu dát v zápase více než jeden gól. Ale potěšilo mě i to, že jsme dokázali otočit skóre, a že jsme doma konečně dali více než dva góly. Dvě branky jsme inkasovali, přesto si myslím, že pro diváka je lepší, když vyhrajeme 4:2 než třeba 1:0,“ řekl útočník Třince René Dedič.

Třinec – Hranice 5:2 (1:1)

Branky: 31., 57. a 70. Dedič, 52. Cienciala, 90+1. Jež – 15. vlastní Bolf, 75. Ilic. Rozhodčí: Kostelník – Prokůpek, Šimoník. ŽK: Cienciala – Grygar, Kuchař.

Třinec: Adamuška – Omasta, Szewieczek, Dadak, Bolf – Samiec – Vlachovský (77. Jež), Yakubu (77. Konečný), Holík (81. Bartůněk), Cienciala (88. Clement) – Dedič (77. Ayoola). Trenér: Hejdušek.

Hranice: Andres – Vavřík, Ilic, Kundrát, Červenka – Koláček (60. Vymětalík), Cagaš (72. Cverna), Kunovský (60. Opatřil) – Rolinc, Jasenský, Grygar (66. Kuchař). Trenér: Malina.