Výzva zabrala, lidé poskládali výstavu

Přines a vystav. Tak se jmenuje nová výstava a zároveň výzva, kterou vyslyšeli malí i velcí výtvarníci z Třince a širokého okolí. K vidění je v Galerii města Třince ve výstavních prostorách v Trisii.

Instalace výstavy byla náročná. Sešlo se zde totiž hodně krásných děl. Foto: mr

„Letos jsme se touto cestou rozhodli vzdát hold třineckému rodákovi a významnému grafikovi a výtvarníkovi Eduardu Ovčáčkovi, který na sklonku minulého roku zemřel. Sešlo se nám zde několik desítek prací inspirovaných jeho dílem a my jen žasneme, na jak vysoké úrovni jsou,“ je spokojený kurátor výstavy Janusz Niedoba.

Díla zde vystavená jsou od dětských i dospělých autorů, žáků základní umělecké školy, některá přinesli i profesionální výtvarníci. „Dokonce se jedná o bývalé kolegy Eduarda Ovčáčka, což je úžasné. Další obraz pak donesla také jeho žena Berenika,“ pokračoval kurátor s tím, že výzvu vyslyšelo 40 autorů.

Jednou z nich je i dvanáctiletá dívka, která se byla podívat na velkou výstavu Eduarda Ovčáčka v Ostravě. „Jeho tvorba ji natolik zaujala, že si sama doma zkoušela tvořit obrázky obdobnou technikou. Když se pak její maminka dozvěděla, že výstavu pořádáme, donesla nám hned čtyři díla své dcery,“ je nadšený kurátor. Své obrázky zde vystavují i mentálně postižení lidé.

Vystavená díla jsou vytvořena různými technikami, o to pestřejší a zajímavější tak expozice je. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout až do konce prázdnin.

Další zprávy z regionu