Za vším řáděním byl alkohol

Strážníci z Třince řešili v posledních dnech několik případů, za kterými stál démon alkohol. U jednoho z nich se dokonce ukázalo, že je dotyčný opilec policií hledaným mužem.

Za volant alkohol rozhodně nepatří. Ilustrační foto

První se stal u jedné z místních restaurací. „Zřejmě zkonzumovaný alkohol zatemnil mysl jednadvacetiletému muži, který vyprovokoval potyčku fyzickým napadením mladé ženy. To se nelíbilo jinému muži a ženu začal bránit. Přivolaní strážníci u všech provedli kontrolu totožnosti i orientační dechovou zkoušku, a jelikož pro podnapilost útočníka nebylo možné přestupek řešit na místě, bude celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu,“ popsal událost mluvčí městské policie.

Další výtečník si zase popíjením alkoholu krátil dlouhou chvíli při čekání na autobus, a protože věděl, že je toto jednání zakázáno, láhev si schovával v batohu. Jeho jednání však neušlo pozornosti strážníků městské policie, kteří mu bez váhání udělili blokovou pokutu.

Městská policie byla přivolána i k případu, kdy podnapilý muž rušil nájemníky domu svým hlasitým pokřikováním. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o hledanou osobu z Chrudimi, a po provedení orientační dechové zkoušky s pozitivním nálezem 3,36 promile byl předán Policii ČR.

 

Další zprávy z regionu