Žáby z garáže spolu koncertují už půl roku

Třebaže spolu hrají sotva půl roku, členky českotěšínské kapely Žáby z garáže to umí pořádně rozjet. Ukázaly to na letošním festivalu Rockování nad Olzou.

Žáby z garáže vystoupily na Rockování nad Olzou. Foto: ba

Začínající rocková kapela vznikla letos v zimě. „Přestože ani jedna z nás k rockové hudbě vyloženě netíhla, s naším manažerem Džerym (Gerhard Zipser), který se o nás stará a skládá nám písničky, jsme si řekly, že to zkusíme. Hrajeme punk rock. Jsme mladé a pravidelně zkoušíme v garáži, proto se jmenujeme Žáby z garáže,“ řekla zpěvačka Nikol Rochlová.

Během úvodního koncertu, kterým letošní rockový festival v Parku Adama Sikory odstartoval, zaznělo sedm skladeb – Chaos, Učitelka, Zmrzlina, D jedna, Doba není zlá, Sára a Žáby z garáže. Na osmé písni se prozatím pracuje.

„Koncert byl skvělý, naše pocity jsou úžasné. Nebyl to náš první koncert, protože už jsme vystupovaly v Bašce, v Jeseníku, Havířově, Neborech a v Českém Těšíně. Před tolika lidmi jsme ale hrály poprvé,“ shrnula Nikol Rochlová šesté vystoupení.

Kapelu Žáby z garáže tvoří slečny, z nichž většina ještě navštěvuje základní školu. Na basovou kytaru hraje desetiletá Markéta Smolková, na elektrickou její o tři roky starší sestra Daniela. Spolu s Nikol Rochlovou, která je jako jediná dospělá, zpívá 13letá Sára Procházková. Na sólovou kytaru hraje její 16letá starší sestra Nikola. Hru na bicí má v popisu práce 14letá Adriana Zipserová, která je sestřenicí Nikol Rochlové. „Holky občas na sólové kytaře doprovází Tomáš Sec,“ doplnil manažer kapely Gerhard Zipser.

Další zprávy z regionu