Začala rekonstrukce Lípové, řidiče potrápí uzavírky

S několik měsíců trvajícím dopravním omezením se musejí vypořádat řidiči v Českém Těšíně. Od začátku týdne platí uzavírka Lípové ulice, a to z důvodu rozsáhlé rekonstrukce.

Lípová ulice dostane nový kabát. Foto: ba

Lípová ulice spojuje Sokolovskou ulici s osadou Antoníček. Za křižovatkou se Sokolovskou ulicí se na ní nachází Integrované výjezdové centrum, průmyslová zóna a areál někdejšího vojenského opravárenského podniku. Komunikace v této části Lípové ulice je velmi zatížená dopravou, která se neblaze podepisuje na technickém stavu vozovky.

„Nezbytná modernizace Lípové ulice patří mezi naše letošní nejvýznamnější investice,“ zdůraznila starostka Českého Těšína Gabriela Hřebačková. „S přibývajícím počtem firem v areálech zde narůstá intenzita dopravy. Vozovka je příliš úzká na to, aby se zde bez problému mohly míjet dva autobusy, proto dojde k rozšíření stávající komunikace na sedm metrů. Úpravy ulice v délce 426 metrů zajistí plynulejší provoz,“ dodala starostka.

Uzavírka na Lípové ulici bude mít dvě etapy. Od 20. dubna do 31. července bude platit uzavírka od křižovatky s ulicí Průmyslovou po vjezd do areálu společnosti VOP Group, v termínu od 1. srpna do 25. října bude uzavřen úsek od vjezdu do areálu Integrovaného výjezdového centra po vjezd do areálu společnosti VOP Group.

Objízdná trasa je vedena po ulicích Sokolovské, Frýdecké, Průmyslové a z části i Lípové. Průchod chodců a průjezd cyklistů po stezce podél této ulice omezen nebude. Autobusová zastávka Český Těšín Lípová, průmyslová zóna se po dobu rekonstrukce bude nacházet na Průmyslové ulici.

Další zprávy z regionu