Zastupitelé se obrátili na firmu, aby jim pomohla získat dotaci

Výstavbu multifunkčního kulturního domu řešili zastupitelé Hnojníku po několikáté v řadě i na zasedání na konci března. Po dlouhé diskuzi odsouhlasili spolupráci s firmou, která se zabývá dotačními tituly a umí je pro obce získávat.

Nový kulturní dům by mohl vyrůst v Hnojníku na tomto místě. Foto: mr

Na kulturní dům v Hnojníku doposud chyběly peníze. „A protože se nám právě dotaci už několikrát získat nepodařilo, rozhodli jsme se obrátit se na firmu, která to na rozdíl od nás umí. Její zástupci mě ujistili, že v tomto případě by neměl být problém a finance od státu nám zajistí,“ sdělil starosta Miroslav Molin zastupitelům.

Pokračoval, že pokud se firmě podaří dotaci pro obec získat, sama si přijde na dvě procenta z přiznané dotace. A právě to se nelíbilo některým zastupitelům. Někteří se obávají, že přiznaná částka nebude stačit pro dokončení záměru výstavby, a přesto obec bude muset vyplatit slíbenou provizi. Starosta obce vysvětlil, že určitá rizika mohou existovat, ale zadání požadované výše dotace je předem dáno, a pokud nebude naplněno, pak není důvod k obavám.

Výzvu připravuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, které chce podpořit rekonstrukce nebo demolice a výstavby nových budov. Vyhlášena by měla být už tento měsíc. „Podporu na výstavbu kulturního domu od občanů máme. Vznikne tam sál pro pořádání akcí, restaurace, prostory pro dětská nízkoprahová zařízení, v patře by měl sídlit obecní úřad,“ připomenul starosta.

Poukázal také na to, že kdyby obec stavěla kulturní dům před 10 lety, stál by zhruba 25 milionů korun. Dnes musí počítat s téměř dvojnásobnou částkou.

Další zprávy z regionu