Žena nechala nákupní košík bez dohledu, doplatila na to

Pořád se o tom mluví a stejně jsou lidé nepoučitelní. Zloději totiž moc nechodí po horách, spíše míří do nákupních center. Jejich oběťmi jsou nepozorní lidé.

Chvíle nepozornosti třeba u výběru zeleniny může člověka přijít draho. Ilustrační foto: Designed by Dragana_Gordic

Policisté z obvodního oddělení Třinec pátrají po dosud neznámém pachateli, který v úterý kolem 18 hodiny využil nepozornosti nakupující ženy a v jednom z nákupních hypermarketů jí odcizil z nákupního vozíku kabelku i s jejím obsahem. „Šestapadesátiletá poškozená procházela mezi regály a jak už to tak bývá, odložila si svou kabelku do vozíku a tento na chvilku spustila z dohledu. Toho využil pachatel a kabelku si vzal,“ popsali událost strážníci. Žena tak přišla mimo jiné o osobní doklady, platební karty, větší finanční hotovost, mobilní telefony, klíčky od vozidla, a jiné cenné věci. Celková škoda ženu přišla skoro na padesát tisíc korun.

Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádež a pro přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.

Další zprávy z regionu