Do Bajky přilétl Pták Ohnivák

Kdo každou noc krade zlatá jablka z královské zahrady? Komu patří tajemné zlaté pírko? A který z královských synů dokáže najít bájného Ptáka Ohniváka, jehož zpěv má moc uzdravit churavého krále?

Liška Ryška je moudrou a hravou průvodkyní pohádkovým příběhem, která nastudovala loutková scéna Bajka. Foto: Těšínské divadlo/Miroslav Pawelek

To vše se diváci dozví z pohádkového příběhu Pták Ohnivák a liška Ryška, který herci scény Bajka odehráli uplynulou sobotu jako poslední českou premiéru této sezony.

Pohádka inspirovaná klasickými motivy nabízí dobrodružnou cestu za poznáním, odvahu i sílu dobrého srdce a také setkání s neobyčejnou průvodkyní – liškou Ryškou.

Pták Ohnivák je známý jako mýtická bytost slovanských legend.

„Pro mě je symbolem nepolapitelného štěstí, po kterém toužíme. Můžeme ho prožít, ale nedá se spoutat a vlastnit,“ vysvětluje režisér inscenace Pavel Gejguš.

Inscenace vychází z poetiky tradičních pohádek a vrací se k odkazu Karla Jaromíra Erbena. Tvůrci se rozhodli zachovat původní jazyk i symboliku.

Výraznou roli v příběhu hraje i liška Ryška, moudrá a hravá průvodkyně, která pomáhá nejmladšímu kralevici na jeho cestě. Právě jeho laskavost a dobré úmysly mu otevírají cestu k cíli.

Těšínské divadlo zve na další představení, které se bude hrát na Malé scéně v pátek 15. května o 17 hodin.

Další zprávy z regionu