To vše se diváci dozví z pohádkového příběhu Pták Ohnivák a liška Ryška, který herci scény Bajka odehráli uplynulou sobotu jako poslední českou premiéru této sezony.
Pohádka inspirovaná klasickými motivy nabízí dobrodružnou cestu za poznáním, odvahu i sílu dobrého srdce a také setkání s neobyčejnou průvodkyní – liškou Ryškou.

Pták Ohnivák je známý jako mýtická bytost slovanských legend.
„Pro mě je symbolem nepolapitelného štěstí, po kterém toužíme. Můžeme ho prožít, ale nedá se spoutat a vlastnit,“ vysvětluje režisér inscenace Pavel Gejguš.
Inscenace vychází z poetiky tradičních pohádek a vrací se k odkazu Karla Jaromíra Erbena. Tvůrci se rozhodli zachovat původní jazyk i symboliku.
Výraznou roli v příběhu hraje i liška Ryška, moudrá a hravá průvodkyně, která pomáhá nejmladšímu kralevici na jeho cestě. Právě jeho laskavost a dobré úmysly mu otevírají cestu k cíli.
Těšínské divadlo zve na další představení, které se bude hrát na Malé scéně v pátek 15. května o 17 hodin.










