Avion slaví devadesát let

Čítárna a kavárna Avion v Českém Těšíně letos slaví 90 let od původní kavárny a umožní tak návštěvníkům zažít kavárnu jinak. Pestrý retro program nazvaný „Avion, který byl“ se chystá pro návštěvníky od pondělí 2. října do pátku 6. října.

Čítárna a kavárna Avion. Ilustrační foto: th

V pondělí si skupiny zájemců mohou zahrát unikátní únikovou hru Tajemství Avionu zasazenou do historie kavárny. Zájemci budou v časovém limitu luštit šifry a plnit úkoly, aby se dostali ven. V úterý naváže retro fotokoutek připravený v Koutku starého muže s rekvizitami k zapůjčení, od 14 do 17 hodin vyfotí návštěvníky fotograf a obratem pošle hotovou fotografii na email. Milovníci historie se mohou těšit na středeční komentované prohlídky v každou celou hodinu.

Ve čtvrtek se kavárna zapojí do divadelního festivalu Bez hranic dětským loutkovým divadlem Dášeňka v podání divadla Dokola z Tábora. Celý týden završí vernisáž famózní fotografky Monicy Ramszy, která se svými speciálními hosty Natalii Niemen, Romanem Ruszem a Renatou Drössler, představí své portréty.

„Oslavy 90. výročí původní kavárny jsme pojali hravě. Chceme návštěvníkům nabídnout hlavně zábavu, jak se na oslavě sluší,“ komentuje vedoucí Čítárny a kavárny Avion Kateřina Dědičová. „Avion byl, je a bude unikátním místem. Momentálně spojuje nejen české i polské návštěvníky, ale také knihovnu a učňovské středisko Albrechtovy střední školy. Je také ukázkou toho kam moderní knihovny směřují – ke komunitnímu multikulturnímu prostoru,“ doplnila.

Říjen v Čítárně a kavárně ale nabídne i další zajímavé akce například Poetické čtení s Jiřím Pinkavou, 200. výročí cyklu Cesty blízké i daleké nebo takzvané coolturní hodiny pro středoškoláky.

Další zprávy z regionu