Beata Haltof představuje svá díla v galerii Půda

Milovníky moderního umění potěší výstava v českotěšínské galerii Půda, která prezentuje na dvě desítky abstraktních obrazů a objektů, jejichž autorkou je Beata Halltof z Vendryně.

Vernisáž výstavy v českotěšínské galerii. Foto EŚ

Výtvarnictví se věnuje již takřka dvacet let, a kromě České republiky její díla byla k vidění ve Švýcarsku, Německu a naposled ve Vídni v galerii Lukas Feichtner.

Českotěšínskou výstavu autorka nazvala Connection. „Je to ve své podstatě propojení člověka s přírodou a také propojení dvou lidských bytostí, dvou duší,“ vysvětluje Beata Halltof. Výtvarnice pomocí svých obrazů sděluje svůj postoj k životu. Jak říká, každý má svůj životní příběh otisknutý ve své duši. Přemýšlí nad vlastním životem, bilancuje a současně se dívá dopředu. „Nezůstává v nastolených společenských konvencích, ale svou výtvarnou tvorbou tlumočí jednoduchou zprávu spojení dvou lidí. Tady už necháme na divákovi, jak přistoupí k interpretaci významu těchto slov,“ řekl na vernisáži kurátor výstavy Milan Cieslar.

V tvorbě Beaty Hlatof je vidět silná motivaci pro výtvarné výpovědi u témat, která se ji dotýkají. Autorka pracuje s materiály, jež jsou typické pro opačné pohlaví, na příklad s kovovými pláty, které byly pokryty rzí a které otiskovala na plátna. Používala i hřebíky a silnou plastovou folii, vytvářela objekty v podobě závěsných obrazů. „V malířském projevu používá akrylové barvy a propojuje malbu se základními grafickými technikami otisku. Na plátnech experimentuje s barvou a otiskem. Emotivně pracuje s koloristikou a vyjadřuje své podvědomé emoce. V tvorbě Beaty Haltof vidím silné pokračování ateliérové tvorby docentky Michaely Terčové, která měla výrazný vliv na autorčino výtvarné myšlení,“ dodal Cieslar.

Výstava uměleckých děl Beaty Haltof je k vidění do 22. září.

Další zprávy z regionu