Výstava láká na snímky z Irska

Výstavu fotografů Marka Džupina a Miroslava Pawelka hostí do konce září českotěšínský Avion. Návštěvníci mohou spatřit poutavé záběry z cest pro Irsku.

Návštěvník si prohlíží fotografie pořízené v Irsku. Foto: tm

Fotografové absolvovali cestu po Irsku společně. „Jednalo se o 14denní fotoexpedici, při které se nám podařilo objet celé Irsko. Rád cestuji s fotografy, protože ostatní bych focením určitě zdržoval. A kolega fotograf chce taky počkat na lepší světlo, popřípadě se vrátit na místo ještě jednou, aby byla fotka zajímavější,“ nastínil Marek Džupin s tím, že v Irsku se oběma moc líbilo, protože to je krásná země plná zeleně a zajímavých míst.

„Itinerář vždy připravujeme předem, takže máme představu o tom, co uvidíme a pak už je to jen o počasí a štěstí na daných místech,“ pokračoval fotograf a upřesnil, že v Avionu vystavené snímky pocházejí z léta roku 2019.

Fotografové zároveň myslí na další cesty. „Každý rok máme v plánu jednu. Bohužel covidová opatření nás na čas zabrzdila, ale letos už máme za sebou dva týdny na Islandu. Téma příští expedice se už také rýsuje,“ uzavřel Džupin.

Další zprávy z regionu