Adamskému bouchly dynamity, k výhře Ocelářů přispěl dvěma góly

Třinečtí hokejisté uzavřeli první čtvrtinu základní části výhrou 4:1 nad Mladou Boleslaví. Oceláři vedli už v deváté minutě 2:0. Dvě branky dal Martin Adamský, poprvé v sezoně hrál uzdravený Vladimír Roth.

Třinečtí hokejisté postoupili v posledních deseti letech čtyřikrát do finále play off. Archivní foto: Petr Rubal

Třinec se po výhře posunul v tabulce na deváté místo, bodů má devatenáct. „Musíme to brát, jak to je. Měli jsme hodně zraněných. Hlavní bylo, že nám ostatní týmy neutekly o hodně a že jsme nespadli do velké díry. Těch bodů jsme chtěli mít více, ale musíme dál šlapat a udělat šňůru, abychom se dotáhli těm, co jsou výše,“ zhodnotil novinářům první čtvrtinu Roth. Na marodce Ocelářů je už jen Viedenský.

„Bouchly mi v nohou dynamity.“Třinecký útočník Martin Adamský

Mladá Boleslav v minulém utkání sesadila z čela Hradec Králové, ale Adamský ji v úvodu zchladil gólem ze sólového úniku v oslabení. „Bouchly mi v nohou dynamity,“ řekl s úsměvem Adamský, kterého trefila do brusle přihrávka Michala Vondrky a v souboji o puk přesprintoval Martina Pláňka.

„Gól je takovou třešničkou. Pro nás je nejdůležitější, abychom v oslabení neinkasovali. Od toho tam jsme a těší nás, že se nám zatím procenta ubráněných přesilových her drží navrchu,“ dodal. Po návratu z trestné lavice udeřil i Martin Růžička. Při dorážce se neukvapil, gólmana obelstil dlouhou kličkou a skóroval do prázdné branky. „Měl jsem motivaci za ten faul,“ přiznal Růžička, který dal ve třetím utkání v sezoně první gól.

Mladá Boleslav ve druhé třetině v přesilové hře snížila, ale Třinec jí to oplatil stejnou mincí ve 45. minutě. Od modré čáry se trefil Milan Doudera. Oceláři poté kontrolovali hru a vítězství zpečetil při powerplay soupeře Adamský.

Další utkání sehraje Třinec doma tuto neděli od 15.00 proti Zlínu.

Třinec – Mladá Boleslav 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Adamský, 9. Růžička (Musil), 45. Doudera (Hrňa, Růžička), 58. Adamský (Dravecký) – 32. Vondrka (Kotvan). Rozhodčí: Horák, Šír – Gebauer, Špringl. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4487.
Třinec: Hrubec – Krajíček, Gernát, Musil, Galvinš, Roth, Doudera – Růžička, Marcinko, Bukarts – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Werek, Dravecký – Cienciala, M. Kovařčík, Chmielewski – O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.