Dáváme jim moc prostoru, všímá si Petružálek před rozhodující bitvou

Třinečtí hokejisté podlehli v Pardubicích 3:6 a celá jejich čtvrtfinálová série vyvrcholí rozhodujícím sedmým zápasem. Klíčový duel, jehož vítěz postoupí mezi čtyři nejlepší týmy, se odehraje v neděli od 17.20 ve Werk Areně.

V sérii s Pardubicemi je nejproduktivnější třetí třinecká řada. V šestém utkání dala dva góly. Foto: Petr Rubal

Oceláři po snížení gólem Martina Adamského na 1:2 začali druhou třetinu velkým náporem a soupeře v této pasáži přestříleli 20:8, ale domácí nemilosrdně trestali jejich chyby a odskočili na 1:5.

„Ale měli jsme problém už i v první třetině. Nevím, jestli to byla lehkomyslnost, ale dáváme jim moc prostoru. Asi moc couváme a jejich hráčům to tam lepí. Musíme se držet toho, co nám říkají trenéři, a hrát jednoduchý hokej. Věřím, že v rozhodujícím utkání ukážeme výkon, který jsme předvedli minulý zápas, kdy jsme hráli fakt perfektně,“ řekl po utkání novinářům Jakub Petružálek.

„Za stavu 1:5 jsme si řekli, že musíme vyhrát třetinu a nastavit tempo na sedmý zápas doma. Myslím, že se nám to podařilo.“řekl Jakub Petružálek o povedené třetí třetině

Třinec měl problémy s pardubickými protiútoky, ze kterých domácí vstřelili většinu gólů. „Musíme dodržovat systém. Oni z toho umí zaútočit a dát góly,“ komentoval soupeřovy brejky Petružálek, který u úvodního gólu zápasu nezachytil Martina Kauta. Právě první lajna Třince, ve které scházel zraněný Martin Růžička, propadla v hodnocení +/-. Petružálek, Daniel Rákos a Milan Doudera si z utkání odnesli tři záporné body, Tomáš Marcinko dokonce čtyři.

Pozitivní ale je, že Oceláři ještě ve třetí třetině dvěma góly zápas zdramatizovali. „Za stavu 1:5 jsme si řekli, že musíme vyhrát třetinu a nastavit tempo na sedmý zápas doma. Myslím, že se nám to podařilo. Vždycky ale začneme hrát, až když nám teče do bot,“ litoval Jakub Petružálek, který snižoval ve 48. minutě na 3:5. Domácí přidali šestý gól až v poslední minutě při hře Třince bez brankáře.

Pardubice – Třinec 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Kaut (Perret), 16. J. Sýkora (Svoboda, Hrabal), 26. Poulíček (Perret, Kaut), 31. Dušek (Kaut), 32. Tomášek (Wishart), 60. Kaut (Rolinek, Trončinský) – 16. Adamský (Svačina), 46. Svačina (Krajíček, Roth), 48. Petružálek (Vlach, Dravecký). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 10.072. Stav série: 3:3
Hrubec (31. Hamerlík) – Krajíček, Doudera, Roth, Musil, Matyáš, Linhart – Petružálek, Marcinko, Rákos – Dravecký, Vlach, Chmielewski – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Cienciala, M. Kovařčík – od 41. navíc Kvasnica. Trenéři: Varaďa a Zadina.