Mitrenga bojoval o titul, unikl mu o sekundu

Nikodem Mitrenga skončil druhý na dorosteneckém MČR v přespolním běhu. Svěřenec Kamila Lubojackého zaostal za vítězem Ondřejem Gajdošem o pouhou sekundu.

Nikodem Mitrenga skončil letos už podruhé na mistrovství ČR druhý. Tentokrát v přespolním běhu. Foto: archiv N. Mitrengy

„Z mého pohledu bych řekl, že mezi námi byla asi metrová mezera,“ odhadoval Mitrenga. „Ondra se mi na posledních pěti stech metrech utrhl a trochu mi utekl. Pokoušel jsem se ho dohnat a předběhnout, ale nestihl jsem to. Může se to zdát jako kousek, ale ve skutečnosti je to dost náročné doběhnout,“ vysvětlil.

„Pokoušel jsem se ho dohnat a předběhnout, ale nestihl jsem to. Může se to zdát jako kousek, ale ve skutečnosti je to dost náročné.“Nikodem Mitrenga

Se svým výkonem i umístěním v závodě, do něhož zasáhlo 72 atletů, byl velmi spokojený. „Je to skvělý výsledek. Měli jsme s trenérem Kamilem Lubojackim plán, podle kterého jsem běžel a myslím si, že to vyšlo perfektně. Celý běh to bylo vyrovnané, na čele jsme se pořád střídali. Postupně se utvořila osmičlenná skupinka, ze které odpadávali kluci, až jsme zbyli tři, a nakonec jsme si to rozdali s Ondrou o titul,“ pokračoval.

Stříbrnou medaili z MČR získal letos už podruhé. V běhu na 3000 metrů obsadil před měsícem ve výborném čase 9:03,76 také druhé místo. „Titul ještě nemám, zatím mi uniká. Teď jsem mu byl v přespolním běhu nejblíže,“ upřesnil Mitrenga. „Ještě jsem skončil druhý i v roce 2018 na evropských atletických hrách mládeže. Považuju to společně se stříbrnými medailemi z MČR za mé dosud největší úspěchy,“ dodal.

Zlepšuje se, přestože se na ovál ještě letos nedostal. „Většinou se domluvím s trenérem a napíše mi plán, který následně plním. Snažím se běhat vždycky s kamarádem Markem Krišicou, který mi dělá sparingpartnera. Navzájem si pomáháme a posouváme se. Pokud zrovna nemůže, jdu samozřejmě sám. Ale když běhám s ním, uteče to rychleji, v partě se vždycky běhá líp. Doufám, že budeme moct co nejdřív zase začít normálně trénovat,“ pokračoval.

A jaká má oblíbená místa? „Chodili jsme nejčastěji trénovat v Jablunkově ke kapličce svatého Jana Nepomuckého na Lyském. Dají se tam běhat delší úseky po rovině a může se to prostřídat kopečky. Někdy jme chodili do Radvanova k vodárně nebo různě po městě. Záleželo, jaký jsme měli trénink,“ uzavřel Nikodem Mitrenga.

Další výsledky
Vojtěch Kulich – 7. místo (mladší žáci), Szymon Mitrenga 7., Vojtěch Turek 22. (oba starší žáci), Michaela Čmielová 14., Kateřina Pilchová 39. (obě starší žákyně), František Szkatula 44. (dorost).

Další zprávy z regionu