Nechali jsme si utéct tři body, litoval Zadina

Třinečtí hokejisté promarnili ve Vítkovicích v posledních pěti minutách vedení 3:1 a prohráli 3:4. Domácí korunovali nečekaný obrat gólem devět sekund před koncem zápasu.

Patrik Bartošák přišel do Třince právě z Vítkovic, ale zápas proti mateřskému klubu nijak zvlášť neprožíval. Foto: Petr Rubal

Oceláři ovládli úvodní třetinu, po které vedli ale jen 1:0. V přesilové hře se prosadil v předbrankovém prostoru Tomáš Marcinko. „Myslím, že dnešní zápas ovlivnila první třetina. Soupeře jsme zatlačili a hráli hokej, jaký jsme chtěli hrát. Netrefovali jsme ale prázdné brány a neproměňovali šance. To rozhodlo o výsledku,“ uvedl novinářům asistent trenéra Ocelářů Marek Zadina.

„Ten zkrat v závěru by se nám neměl stávat. Nechali jsme si utéct všechny tři body.“Asistent trenéra Marek Zadina

Domácí vyrovnali ve 29. minutě ze sólového úniku a ožili. Začátek třetí třetiny ale opět patřil Ocelářům. Petr Vrána precizním blafákem vstřelil druhý gól a Marcinko chytře schovanou střelou zpoza obránce zvýšil už na 3:1. „Znovu jsme hráli hokej, jaký jsme chtěli, ale pak si po chybě necháme dát gól na 3:2. Ten zkrat v závěru by se nám neměl stávat. Nechali jsme si utéct všechny tři body,“ dodal Zadina.

Patriku Bartošákovi tak zhořkl návrat do Vítkovic, jehož je odchovancem a kde předchozí čtyři sezony působil. „Udělali jsme chyby, já jsem vzadu nepodržel. Oni dali v závěru tři góly i s kapkou štěstí, cpali se do brány, prostě jim to tam napadalo,“ uvedl Bartošák, který zápas nějak speciálně neprožíval.

„Je to zápas jako každý jiný. Už jsem se od těch věcí, že hrajeme s Vítkovicemi, oprostil. Už nějakou dobu oblékám tenhle dres, není to pro mě vůbec nijaké, jestli se ptáte na pocity. Možná měsíc po přestupu bych to řešil. Teď vůbec,“ odpověděl novinářům.

Nicméně někteří ostravští fanoušci jeho přestup do Třince nelibě nesli, také kotel připravil transparent s narážkou na jeho odchod a odhadovanou výši platu. Rozvinuli ho chvíli před vítkovickým obratem. Bartošák si ho všiml. „Ale nerozhodil mě,“ podotkl. „Bylo tam něco se 700 tisíci a vítkovickou kasou, asi to nebudu dále komentovat. Zasmál jsem se tomu, jak hluboko člověk může klesnout,“ řekl.

Vítkovice – Třinec 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 29. Lakatoš (Bukarts, Šidlík), 56. Kurovský (Vopelka), 58. Bukarts, 60. Dej (Bukarts) – 14. Marcinko (Hrňa, Gernát), 41. Vrána (Chmielewski, Stránský), 53. Marcinko. Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 5699.
Třinec: Bartošák – Musil, Galvinš, Doudera, Dravecký, Haman, Gernát, Hrachovský – Stránský, Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko, Novotný – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Adamský – Kofroň, Hladonik, Hrehorčák. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Další zprávy z regionu