Oceláři nasázeli Olomouci sedm branek a jsou druzí

Třinečtí hokejisté zvítězili nad Olomoucí 7:3. Zápas rozhodla druhá třetina, v níž Oceláři odskočili do třígólového trháku. Výsledek uzavřel Milan Doudera, který v jubilejním čtyřstém extraligovém startu skóroval dvakrát.

Milan Doudera (vlevo) vstřelil v Olomouci svůj první gól sezony, kterým v přesilové hře rozhodl v 53. minutě zápas. Ilustrační foto: Petr Rubal

„Strašně moc jsme dneska chtěli vyhrát,“ uvedl novinářům Doudera. „Věděli jsme, že Olomouc doteď bodovala v každém zápase a že to bude nesmírně těžké. Je to houževnatý soupeř, nic nedá zadarmo. Jsme rádi, že je porazili a dali i nějaké branky,“ dodal.

„Když budeme hrát takhle a celých šedesát minut, tak budeme vyhrávat.“Třinecký obránce Milan Doudera

Téměř polovinu utkání nenasvědčovalo, že by zápas mohl skončit tak divokým výsledkem. Až do 27. minuty svítil stav 1:1 zásluhou využitých přesilových her. Za Třinec vyrovnával Petr Vrána. Nerozhodné skóre zlomil právě Doudera nenápadným nahozením od modré čáry a na začátku třetí části zvyšoval Martin Adamský už na 5:1. Mezitím se prosadil i Erik Hrňa a Michal Kovařčík.

Soupeř se ale nevzdal a snížil na 3:5 i díky hře bez brankáře, ke které se odhodl šest minut před koncem. „No, co si budeme povídat, trošku nám zatrnulo. Ale naštěstí jsme to uhlídali a zvládli,“ oddechl si Doudera, který společně s Aronem Chmielewským zpečetil v závěru skórel. „Když budeme hrát takhle a celých šedesát minut, tak budeme vyhrávat,“ dodal Doudera.

Třinec skóroval sedmkrát, přitom obrana Olomouce inkasovala v předchozích čtyřech kolech jen šest branek. „Mají silné hráče, obránce. Věděli jsme, že je musíme rozhýbat, a to se nám podařilo. V útočném pásmu jsme měli velký pohyb, a to si myslím, že nám přineslo vítězství. Samozřejmě bylo důležité, že jsme proměnili šance, které jsme si vytvořili, proto jsme vyhráli,“ uvedl asistent trenéra Třince Marek Zadina.

Třinec se výhrou posunul na druhé místo, má ale předehrány zápasy s Vítkovicemi a Olomoucí.

Třinec – Olomouc 7:3 (1:1, 3:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 19. Vrána (Gernát, Marcinko), 27. Doudera (M. Kovařčík), 29. Hrňa (Dravecký), 32. M. Kovařčík (Gernát), 43. Adamský (Gernát, Kofroň), 55. Chmielewski (M. Kovařčík), 59. Doudera (Dravecký) – 16. Olesz (Škůrek, Strapáč), 54. Ondrušek (Burian), 55. Irgl (Nahodil, Vyrůbalík). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 3575.
Třinec: Kváča – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, Hrachovský, M. Doudera – M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Kofroň, Hladonik, Adamský – Polanský. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.