Oceláři očekávají boj, podle Hrubce je série pade na pade

Hokejisté Třince a Vítkovic na sebe v play off narazí poprvé od památného finále 2011, po kterém slavili Oceláři premiérový titul. Čtvrtfinále začíná zítra od 17.00 ve Werk Areně.

Oceláři se v přípravě na play off hodně věnovali přesilovým hrám. Foto: Petr Rubal

Třinec v play off vyřadil Vítkovice ve všech třech sériích a také v základní části měl v této sezoně lepší bilanci – vyhrál tři ze čtyř utkání. Ještě v živé paměti je jejich poslední měření sil, ve kterém Oceláři před měsícem na ledě rivala otočili z 0:3 na 4:3.

„Pár play off za sebou mám a vím, že po každém čtvrtfinále to byla úleva, že jsme udělali první a skoro bych řekl nejtěžší krok.“Třinecký brankář Šimon Hrubec

„Ten zápas nás postavil na nohy, byl to skvělý obrat. Ale teď je před námi, jak tomu říkám, nová sezona. Čeká nás těžký soupeř, se kterým to nebudeme mít v žádném případě jednoduché. I naše vzájemná utkání byla vždy velmi vyrovnaná a jiné to nebude ani teď. Podle mě nebudou hrát nějaký líbivý hokej, bude to spíš urputný boj. Osobně čekám skvělou sérii a uděláme v ní vše pro to, abychom šli dál,“ řekl novinářům třinecký trenér Václav Varaďa.

Vítkovice mají ve svém středu nejlepšího brankáře soutěže Patrika Bartošáka a v základní části vyhrály i týmovou statisku Radegast indexu, která měří obětavost hráčů. „Chytá jim skvěle brankář,“ odpověděl Varaďa na dotaz, v čem vidí sílu Vítkovic.

Svůj pohled přidali i hráči. „Vítkovice jsou nebezpečné v rychlých protiútocích a je to velice obětavý a důrazný tým. Výborně chytá Bartošák,“ řekl Petr Vrána. „Celkem jim klapaly i přesilovky. Každopádně musíme hrát svou hru,“ doplnil Martin Adamský.

Podle brankáře Hrubce je série pade na pade

Vítkovice si svou účast ve čtvrtfinále zajistily v předkole, ve kterém porazily Spartu Praha 3:1 na zápasy. Třinec díky druhému místu po základní části postoupil do play off přímo a poslední zápas hrál před dvanácti dny.

„Může to být jejich výhoda, že jsou rozehranější. Ale také nemusí, protože jim budou chybět síly a my jsme odpočatější. Těžko říct. Navíc derby je tak nevyzpytatelné. Ať byly Vítkovice nahoře a my dole, nebo naopak, tak přišlo derby a nepoznali jste, kdo je v tabulce nahoře a kdo dole. V tomhle duchu se bude odvíjet celé play off. Podle mě je to pade na pade. Nemyslím si, že jsme favoriti, a nemyslím si, že by nás Vítkovice měly nějak zaskočit,“ řekl třinecký brankář Šimon Hrubec.

Podle jeho zkušeností je navíc čtvrtfinálová série psychicky nejnáročnější. „Pár play off za sebou mám a vím, že po každém čtvrtfinále to byla úleva, že jsme udělali první a skoro bych řekl nejtěžší krok. Čtvrtfinále je takové, že skoro určuje, jestli byla sezona úspěšná, nebo nebyla. A pak si říkáte, teď se pojďme pobít o finále. To už je buď, anebo,“ vysvětlil.

Hrubec Bartošáka dobře zná z reprezentace. Rady, jak na něho, ale svým spoluhráčům nerozdával. „Možná ještě za mnou přijdou, ale ani nevím, co bych říkal,“ pousmál se Hrubec. „Je dobrý, ale vadí mu všechno, co vadí všem ostatním gólmanům. Když mu budeme stínit, tečovat před ním. Tohle jsou góly, které se fakt těžko chytají, to může být v bráně kdokoliv. Není typ, co dostává laciné góly, takže budeme muset hrát tak, že se nebudeme před bránou bát. A dorážet to tam i s ním. Byl bych ale rád, kdybychom si to rozdali férově a sportovně na ledě,“ dodal.

 

 

Další zprávy z regionu