Oceláři podlehli Leksandu a nepostoupí v Lize mistrů do play off

Třinečtí hokejisté prohráli v Lize mistrů doma s Leksandem 1:3, v soutěži jsou po čtyřech kolech bez bodu a ztratili šanci na postup ze skupiny mezi šestnáct nejlepších týmů. Oceláře čekají ještě v říjnu dva duely se Slovanem Bratislava.

Třinečtí hokejisté nebodovali s Fribourgem a Leksandem ani doma ani venku. Ilustrační foto: Petr Rubal

„Chtěli jsme postoupit ze skupiny, ale nepovedlo se. Musíme uznat, že týmy (Fribourg a Leksand), se kterými jsme hráli, měly velkou kvalitu a byly silné,“ uvedl asistent trenéra Marek Zadina.

„Musíme uznat, že týmy (Fribourg a Leksand), se kterými jsme hráli, měly velkou kvalitu a byly silné.“Marek Zadina

Oceláři, kteří nastoupili bez Martina Růžičky, potřebovali nad Leksandem zvítězit v základní hrací době, aby si udrželi naději na postup. Ta se začala rozplývat ve 33. minutě, kdy otevřel skóre z dorážky Zackrisson. Ve třetí třetině zvýšili Lundqvist a Veronneau na 3:0, oba se prosadili shodně střelou od modré čáry. Čestný úspěch Ocelářů zaznamenal v 56. minutě Michal Kovařčík v přesilové hře střelou bez přípravy z pravého kruhu.

„První třetiny hrajeme dobře. Proti Fribourgu byla minule skvělá a než jsme dnes dostali gól, tak si myslím, že šlo o vyrovnaný zápas. Pak se soupeř uklidnil a začal hrát svoji hru,“ řekl Zadina. Varovným signálem je, že Oceláři prohráli v Lize mistrů každou druhou třetinu s celkovým skóre 1:8. „Budeme se muset na ně zaměřit a dát si na to pozor. Je potřeba hrát celých šedesát minut, a ne pouze dvacet,“ podotkl.

Třinečtí hokejisté sehrají nejbližší zápas v pátek 10. září, kdy v prvním extraligovém kole hostí České Budějovice.

HC Oceláři Třinec – Leksand 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 56. M. Kovařčík (Nestrašil, Roman) – 33. Zackrisson (Heineman, Berg), 44. Lundqvist (Kloos, Ruohomaa), 50. Veronneau (Caito, Kloos). Rozhodčí: Hradil, Kika – Hynek, Lederer. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 1535.
Sestava Třince: Kacetl – Kundrátek, D. Musil, M. Doudera, Marinčin, M. Adámek, Jaroměřský – Matyáš, P. Vrána, Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Kofroň – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký, Roman, Hrehorčák. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.