Oceláři reagují na marodku v obraně, přichází někdejší trojka draftu NHL

Oceláře posílil kanadský obránce Cam Barker, který v NHL odehrál sedm sezon. Klub reaguje na rozsáhlou marodku v zadních řadách. Někdejší dvojnásobný mistr světa do 20 let zůstane v týmu minimálně do první reprezentační pauzy.

Kanadský obránce Cam Barker, který si v NHL připsal přes tři sta startů, se dnes připojil k týmu. Foto: hcocelari.cz

Třinci ve včerejší předehrávce s Olomoucí (7:3) scházel v obraně Lukáš Krajíček, Tomáš Kundrátek, Jakub Matyáš a Marián Adámek. Do hry sice zasáhl po týdenní absenci David Musil, ale utkání nedohrál.

„Protože aktuálně máme ze zdravotních důvodů mimo hru hned pět obránců, což je pro mužstvo mimořádně složité, když si uvědomíte, že obvykle nastupuje v zadních řadách jen šestice beků, museli jsme být na hráčském trhu aktivní. Na Cama jsme dostali tip, ve své kariéře získal skvělé zkušenosti, dlouho hrál v NHL, KHL, ve Švýcarsku anebo ve Finsku, navíc disponuje výbornými fyzickými parametry a věříme, že nám v tomto složitém období pomůže,“ vysvětluje sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

„Dlouho hrál v NHL, KHL, ve Švýcarsku anebo ve Finsku, navíc disponuje výbornými fyzickými parametry a věříme, že nám v tomto složitém období pomůže.“Sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek

Příchod Barkera, který měří 191 centimetrů, se uskutečnil velmi rychle. „První kontakt s třineckým klubem přišel asi tak tři až čtyři dny zpátky, a protože se cítím dobře a fit a od Tomáše Kundrátka, se kterým jsem hrál ve Slovanu, jsem slyšel o tomto klubu pouze samé dobré věci, tak jsem nasedl na letadlo a jsem tady,“ řekl třiatřicetiletý kanadský obránce.

K týmu se připojil už dnes. „Cestoval jsem sice z Vancouveru do Třince přes Frankfurt a Krakov celkem 18 hodin, ale tak na tyto věci jsem zvyklý z KHL. Důležité je, že jsem tady a těším se na první trénink, na první zápas i na celý tým,“ podotkl.

Barkera si draftu vybralo jako třetího v pořadí Chicago, před ním byly už jen ruské superhvězdy Alexandr Ovečkin s Jevgenijem Malkinem. Během sedmi sezon si v NHL připsal 310 startů s bilancí 21 gólů a 75 přihrávek. Kanadský obránce se v roce 2013 přesunul do Evropy. Pět let strávil v KHL (Barys Astana a Slovan Bratislava), krátce působil ve Švýcarsku (Langnau) a uplynulý ročník oblékal dres Ilvesu.

Další zprávy z regionu