Oceláři rozhodli o výhře gólem v poslední minutě

Třinečtí hokejisté zvítězili v Chomutově 3:2 gólem Erika Hrni z poslední minuty. Další dvě branky Ocelářů padly s přispěním Ethana Wereka, který byl vyhlášen nejlepším hráčem týmu. Zářil i gólman Šimon Hrubec, který kryl 39 střel.

Ethanu Werekovi se v Třinci daří. Po příchodu ze zámoří má na kontě šest tref v osmi zápasech. Foto: Petr Rubal

Werek vstřelil v přesilové hře z dorážky úvodní gól zápasu, ale soupeř na přelomu první a druhé třetiny otočil skóre. V polovině utkání ale vyrovnal Aron Chmielewski z rychlého protiútoku. „Od druhé třetiny jsme udávali tempo hry, trenéři stáhli sestavu na tři lajny, tlačili jsme se do brány. Ve třetí třetině jsem měl totální gólovku, ale gólman mi to chytil. Nakonec nás to naštěstí nemuselo mrzet,“ uvedl pro klubový web Hrňa.

„Od druhé třetiny jsme udávali tempo hry.“ Třinecký útočník Erik Hrňa

Třinecký útočník udeřil v přesilové hře v čase 59:17. Trenér Varaďa si chvíli vítězným gólem vybral oddechový čas, aby svým svěřencům načtrtl, jak mají početní výhodu sehrát. „Měli jsme to hlavně všechno cpát na branku a dát gól. Ani jsme nečekali, že se to povede tak rychle, je super, jak jsme to zvládli. Vyhrané buly, dvě nahrávky, rychlá střela, spadlo to tam. Jsme rádi, že se gól povedl tak rychle a nemuselo to být zbytečně napínavé,“ těšilo Hrňu.

Třinečtí hokejisté sehrají další zápas, kterým uzavřou první čtvrtinu základní části, tento pátek doma proti Mladé Boleslavi. Utkání začíná v 17.00.

Chomutov – Třinec 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. V. Růžička ml. (Flemming), 26. Marjamäki (Mrázek, Vantuch) – 6. Werek (Gernát, Polanský), 30. Chmielewski (Hrňa, Werek), 60. Hrňa (Krajíček, Růžička). Rozhodčí: Petružálek, Bejček – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 3497.
Třinec: Hrubec – Krajíček, Gernát, Musil, Galvinš, Adámek, Doudera – Růžička, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Werek, Bukarts – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala – Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.